Bilgi

Ayasofya Kebir Camii Şerifi’nde Ramazan Vaazı-Vehbi AKŞİT

Ayasofya Kebir Camii Şerifi’nde Ramazan Vaazı-Vehbi AKŞİT

Ayasofya Kebir Camii Şerifi’nde Ramazan Vaazı-Vehbi AKŞİT

15 Mart 2023 Cuma günü akşamında, teravih namazı öncesi Fatih’in Fetih sembolü olan ve yıllarca “Ayasofya açılacak, zincirler kırılacak” sloganlarıyla hasretini çektiğimiz Ayasofya Kebir Camii Şerif’inde sohbet yapma imkanım oldu.

Ramazan, İftar konulu sohbetimizi vidoya çeken Nurullah Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Ramazan Sohbetimizi TBMM Eski Başkanı Muhterem İsmail Kahraman Beyefendi de dinledi. Namazından sonra kendisi ile sohbet etme imkanımız oldu.

İsmail Kahraman Bey, Bize görev yaptığı yıllarda Ayasofya açılmasın diyen insanlarla, dernek ve vakıflarla yaptığı mücadeleyi anlattı.

Vehbi Akşit-Ayasofya Kebir Camii Şerifi Sohbeti izlemek için tıklayınız

 

YAZAR HAKKINDA

Vehbi Akşit Vehbi Akşit Vehbi Akşit, İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü 1968 Adapazarı doğumlu, 1986 Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunu 1990 Bursa İlahiyat Fakültesi Mezunu. 1995 Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursu 3. Dönem Mezunu 1997 Konya Selçuk Üniversitesi Din Eğitimi alanında Yüksek Lisans. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursları Müdürü, Vaiz ve Müftü olarak görev yaptı. Muş Korkut, Malatya Pütürge, Afyon Başmakçı, Aydın Kuşadası ilçelerinde Müftü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını www.vehbiaksit.com.tr internet sitesinde yayınlamaktadır. Halen Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Din Eğitimi Bilim Dalında Doktora Öğrencisidir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?