Bilgi

Babam Enver Akşit

Babam Enver Akşit

Babam bana şunu söyler. “Vaazında kendin için Ben şurada görev yapıyorum de ama Enver Hocanın oğlu olduğunu söylemeyi unutma” der.

Ferizli’de Merkez cami imamı Enver Akşit emekli oldu.

44 yıldır imamlık yapan Enver hoca yaptığı açıklamada: “Uzun yıllardan beri imam olarak görev yapıyorum. Allaha şükürler olsun; sağlıklı, sıhhatlı tüm arkadaşlarla beraber bu kutlu görevi yaptık. Tam olarak 44 yıl 8 ay 10 gün resmi olarak imamlık yaptım. Dolayısıyla bu uzun görev artık bitti. Çünkü bizler emekli olduk, geriden gelen genç imamlara görevi bıraktık. Onlarda bu kutlu görevi yerine en iyi şekilde getirecektir. Ben maddi olarak emekli oldum ama manevi olarak her zaman arkadaşlarımızın yanındayım” dedi.

Plaket Aldı

Enver Akşit emekli oldu
Enver Akşit emekli oldu


Emekli olan Enver hocaya bu uzun ve kutlu görevi en iyi şekilde yerine getirerek yaklaşık olarak 45 yıldan beri imam olan Enver hocaya Ferizli Müftüsü Halil Eriş başta olmak üzere tüm arkadaşları hediyeler verdi. Yapılan törende Ferizli Kaymakamlığı’ndan takdirname alan Enver hocaya Ferizli Müftülüğü’nden de plaket verildi. Çok duygulandığını söyleyen Enver hoca herkese çok teşekkür ediyorum dedi.


BEN VEHBİ AKŞİT AYNI ZAMANDA

ENVER HOCANIN OĞLU

Babam Hakkında

Babam yaklaşık 30 yıldır Ferizli Merkez Camii İmam Hatipliği yaptı. Benim yetişmemde çok büyük emekleri var. Ben uzun yıllar Ferizli’den ayrı yaşadım. Ancak nerelisin diye sorduklarında Ferizli’liyim diyorum.

Diyanet İşleri Başkanlığında İmam Hatip, Müftü, Kur’an Kursları Müdürü olarak görev yaptım. Şimdi de Vaiz olarak görev yapıyorum. Ferizli çok gelişti. Her gidişimde, otobüse bindiğimde çoğu zaman tanıdık bulamıyorum.

Zaman zaman Ferizli’ye gittiğimizde sünnet, evlilik ve cenaze ile ilgili programlar oluyor. Bu programlarda bazen konuşma yapıyorum, vaaz ediyorum. Babam bana şunu söyler. “Vaazında kendin için Ben şurada görev yapıyorum de ama Enver Hocanın oğlu olduğunu söylemeyi unutma” der.

Çünkü babam çok tanınan biri. Dünyada iki Enver hoca var. Birisi Arnavutluk devlet başkanıydı. O öldü. Bir Enver Hoca kaldı der.

Evet, Bendeniz Enver Hocanın oğluyum aynı zamanda.

Babama emeklilik hayatında mutluluk ve huzur diliyorum.

Allah anamdan babamdan razı olsun.

Vehbi Akşit

Enver Hocanın oğlu


YAZAR HAKKINDA

Vehbi Akşit Vehbi Akşit Vehbi Akşit, İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü 1968 Adapazarı doğumlu, 1986 Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunu 1990 Bursa İlahiyat Fakültesi Mezunu. 1995 Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursu 3. Dönem Mezunu 1997 Konya Selçuk Üniversitesi Din Eğitimi alanında Yüksek Lisans. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursları Müdürü, Vaiz ve Müftü olarak görev yaptı. Muş Korkut, Malatya Pütürge, Afyon Başmakçı, Aydın Kuşadası ilçelerinde Müftü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını www.vehbiaksit.com.tr internet sitesinde yayınlamaktadır. Halen Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Din Eğitimi Bilim Dalında Doktora Öğrencisidir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Ne güzel baba ne güzel evlat Rabbimiz hepimizi bu dünyadan göçerken geride sadakai cariye olarak hayırlı evlatlar nesiller bırakmayı nasip etsin inşâAllah.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?