Cami Rehberliği Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Cami Rehberliği Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Kuşadası Müftüsü Vehbi AKŞİT, Cami Rehberliği Çalıştayına katıldı

Yerli ve yabancı turistlerce gerçekleştirilen cami ziyaretlerinde ve ziyaretçilere sunulan rehberlik hizmetlerinde karşılaşılan sorunları ve çözüm yollarını tespit etmek, rehberlik hizmetlerinin verimliliğini artırmak ve alanda ihtiyaç duyulan düzenlemeleri görüşmek üzere 08-09 Mart 2016 tarihlerinde Ankara’da Başkanlık Merkezinde “Cami Rehberliği Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Çalıştaya alanla ilgili bazı ilçe müftüleri, vaizler, cami rehberleri ile tarihi ve turistik nitelikteki camilerde görev yapan din görevlileri katıldı. 

Çalıştayda “Bir Din Hizmeti Olarak Cami Rehberliğinin Önemi ve Yöntemi”, “Cami Ziyaretlerinde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri”, “Cami Rehberliğinde Paydaş Kurum/Kuruluşlar ve İşbirliği İmkanları”, “Cami Rehberliğinde Yayın ve Materyal İhtiyacı”, “Cami Rehberlerinin İstihdamı ve Özlük Hakları” ve “Cami Rehberlerinin Eğitimi” konuları ele alındı. 

Açılışını Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’ın yaptığı, oturumlarını Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yaşar YİĞİT, Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahaddin ÇELEBİ, Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkanı Yıldıray KAPLAN ve Program Geliştirme Daire Başkanı Cafer Tayyar DOYMAZ’ın yönettikleri çalıştay 09 Mart tarihinde saat 17:00’de “Değerlendirme ve Kapanış” oturumuyla son buldu.

YAZAR HAKKINDA

Vehbi Akşit Vehbi Akşit Vehbi Akşit, İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü 1968 Adapazarı doğumlu, 1986 Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunu 1990 Bursa İlahiyat Fakültesi Mezunu. 1995 Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursu 3. Dönem Mezunu 1997 Konya Selçuk Üniversitesi Din Eğitimi alanında Yüksek Lisans. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursları Müdürü, Vaiz ve Müftü olarak görev yaptı. Muş Korkut, Malatya Pütürge, Afyon Başmakçı, Aydın Kuşadası ilçelerinde Müftü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını www.vehbiaksit.com.tr internet sitesinde yayınlamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?