Diyanet Takvimi ve Din Görevlisi Ajandası Projesi

Diyanet Takvimi ve Din Görevlisi Ajandası Projesi

Yurt dışında görev yaptığım camide her yatsı namazından sonra, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınlanmış olduğu Diyanet Takvimini cemaatime aktarıyorum. Çok güzel ve özet bilgilerin yer aldığı bu kısa bilgilerin çok faydalı olduğuna inanıyorum.

1 Ocak 2010 tarihinden itibaren uygulamaya başladığım bu çalışmaya gerek yurt içinde gerekse yurt dışında görev yapan meslektaşlarıma da  tavsiye ediyorum. Bu arada Diyanet Takviminin arka kapağında yer alan bilgiler Başkanlığımızın internet sitesinde de yayınlanmış durumda. 

Bu uygulama ile ilgili olarak bir proje geliştirdim. 

3. Din Hizmetleri Sempozyumu 13 Mayıs 2012 Pazar günü İstanbul Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Sarayında gerçekleşti.

Sempozyumda “Diyanet Takvimi Okuyorum-Din Görevlisi Ajandası” başlıklı orijinal bir tebliğ sundum. 

Yanıbaşımızda duran, Diyanet Takvimi aslında nasıl verimli kullanılabilir? Cemaate anlatılacak o kadar çok konu var ki? Diyanet Takvimi aslında Diyanet İşleri Başkanlığı her gün çok önemli mesajlar veriyor. Bu mesajın farkında mıyız? İşte bütün mesele bu…

Ben de bu tebliğimde, görülmesi gereken bu ayrıntının ne kadar önemli olduğunu görmüş olacaksınız. 

İnşallah bu tebliğimi okuyan din görevlilerimiz, hemen uygulamaya geçerler. 

2013 yılı için Diyanet Takviminin geniş versiyonunu hazırlamak istiyorum. Bu konuda destek olmak isteyenler, iletişim bölümünden bize ulaşabilirler.

Yunus Emre Camii Külliyesi Eğitim ve Kültür Derneği tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde düzenlenen 3. Din Görevlileri Sempozyumunda sunduğum tebliği okumak için  aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Tebliğ metni ve sunumu dosyalar bölümüne ekledim.2015 yılı Diyanet Takvimi arka yaprağında yer alan bilgilere ulaşmak için Dosyalar bölümünde yer alan Diyanet Takvimi başlığına tıklayabilirsiniz. 

YAZAR HAKKINDA

Vehbi Akşit Vehbi Akşit Vehbi Akşit, İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü 1968 Adapazarı doğumlu, 1986 Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunu 1990 Bursa İlahiyat Fakültesi Mezunu. 1995 Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursu 3. Dönem Mezunu 1997 Konya Selçuk Üniversitesi Din Eğitimi alanında Yüksek Lisans. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursları Müdürü, Vaiz ve Müftü olarak görev yaptı. Muş Korkut, Malatya Pütürge, Afyon Başmakçı, Aydın Kuşadası ilçelerinde Müftü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını www.vehbiaksit.com.tr internet sitesinde yayınlamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?