Hilvan Askerlik Şubesi Başkanlığı

Hilvan Askerlik Şubesi Başkanlığı

Hayatımda en güzel günlerin geçtiği güzel ilçedir Hilvan. Asker olarak komutanım çektiğimiz komutanlardan ayrılıp, komutan olduğumuz, kurum amiri olarak ilk tecrübelerimi yaşadığım, güneydoğu insanını tanıdığım ilk şehirdir Urfa.. Evliliğimin temellerinin atıldığı, nişanlılık döneminin büyük bir bölümünü yaşadığım bir mekan.

Bu sayfada da, askerlik hatıralarımı, resimlerimi, tecrübelerimi bulacaksınız.

İyi niyetle başlanan işlerin nasıl hayırla biteceğinin bizzat yaşandığı toplam 9 ayımın geçtiği ve güzel hatıralarla dolu bir hayatı burada bulacaksınız.

HİLVAN ASKERLİK ŞUBESİNDE GÖREVE BAŞLAMAM VE ORYANTOSYON EĞİTİMİ

30 Kasım 1991 tarihinde kuraları çektik. Kurada Diyarbakır Askerlik Dairesi Başkanlığına bağlı Şanlıurfa Hilvan Askerlik Şubesi çıktı.

4 ay süren askeri öğrenciliğimiz bitmiş, artık kıtalara, kurumlara tayin olmuştuk. Büyük bir heyecanla Hlvan’daki görevimebaşladım.

Hilvan Hükümet konağının dördüncü katında koridorun sonuna dört oda bölünerek Askerlik Şubesi Başkanlığı yapılmıştı. Hemen şubenin yanında bir oda vardı. Bu oda da Kıdemli Başçavuş Musa Sağdıç kalıyordu. Odada iki yatak bulunuyordu. Diğerinde de ben kalacaktım.

Musa başçavuş Ankara’lı idi. Çoluk çocuğu Ankara’da idi. Kendi burada bekar olarak kalıyordu. İki bekar aynı odayı kullanacaktık.

Ben odaya yerleştim. Eşyalarımı koydum. İlk geceyi orada geçirdim.

Ertesi gün görevime başlayacaktım. Bir telgraf gelmiş sabahleyin. Bizi Diyarbakır Askerlik Dairesi Başkanlığına oryantosyon eğitimi için çağırıyorlardı. Sabah ilk olarak 10 otobüsüne yer ayırttım. Önce Kaymakam Aydın Nezih Doğan sonra Jandarma Bölük Komutanı Teğmen ile görüştüm. Kaymakam bey ile çok sıcak bir görüşmemiz oldu. Kaymakam bey de askerliğini askerlik şubesinde yapmıştı. 

Hilvan Askerlik Şubesi Başkanlığı

YAZAR HAKKINDA

Vehbi Akşit Vehbi Akşit Vehbi Akşit, İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü 1968 Adapazarı doğumlu, 1986 Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunu 1990 Bursa İlahiyat Fakültesi Mezunu. 1995 Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursu 3. Dönem Mezunu 1997 Konya Selçuk Üniversitesi Din Eğitimi alanında Yüksek Lisans. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursları Müdürü, Vaiz ve Müftü olarak görev yaptı. Muş Korkut, Malatya Pütürge, Afyon Başmakçı, Aydın Kuşadası ilçelerinde Müftü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını www.vehbiaksit.com.tr internet sitesinde yayınlamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?