Bilgi

Müftü Arpaguş, Çekmeköy’de Ziyaretler Gerçekleştirdi

Müftü Arpaguş, Çekmeköy’de Ziyaretler Gerçekleştirdi

Müftü Arpaguş, Çekmeköy’de Ziyaretler Gerçekleştirdi

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş ilçe ziyaretleri kapsamında Çekmeköy’de bir dizi ziyarette bulundu.

Müftü Arpaguş ilk olarak Çekmeköy Müftülüğü Hizmet Binasında İl Müftü Yardımcısı Ahmet Aktürkoğlu ve Arif Cevlek ile birlikte İlçe Müftüsü Vehbi Akşit’i makamında ziyaret etti. Sonrasında ise Çekmeköy Halid bin Velid Camii’nde hutbe irad etti ve cuma namazını kıldırdı. Kılınan namazın ardından, ilçenin iş insanlarından Erdoğan Altun’un ahirete irtihal eden kız evladı adına yaptırdığı ve Halid bin Velid Camii bünyesinde bulunan “Merve Altun” 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nu hizmete açtı.

Programda konuşan Müftü Arpaguş; “Bugün Rahmet-i Rahman`a kavuşmuş olan Merve Altun kızımızın ruhunu şad ediyoruz. Cenab-ı Hak mekânını cennet eylesin. Bir ülkenin geleceği genç nüfusunun ve yavrularının geleceğini teminat altına almasıyla mümkündür. 4-6 yaş Diyanet İşleri Başkanlığımızın önemli projelerinden biridir. Toplum olarak bir ateş çemberinin içerisinde olan yavrularımızı her türlü olumsuz etkiye karşı dinimize, ahlakımıza, kültürümüze ve medeniyetimize ait değerlerle buluşturmak bizim öncelikli vazifemizdir. Bugün İstanbul genelinde 722 kursumuzda 1.830 derslikte öğrenim gören 25.500 4-6 yaş Kuran kursu öğrencimiz var. Allah`a hamd etmek makamındayız. Ancak bizim için bu sayılar yeterli değildir. Bunu daha ileriye götürmekle mükellefiz” dedi.

Programa İstanbul İl Müftü yardımcıları Ahmet Aktürkoğlu ve Arif Cevlek, Çekmeköy Müftüsü Vehbi Akşit, Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile siyasi parti ve STK temsilcileri, İstanbul ilçe müftüleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış programı plaket takdimi ile sona erdi.

Müftü Arpaguş, Çekmeköy’de Ziyaretler Gerçekleştirdi (diyanet.gov.tr)

YAZAR HAKKINDA

Vehbi Akşit Vehbi Akşit Vehbi Akşit, İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü 1968 Adapazarı doğumlu, 1986 Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunu 1990 Bursa İlahiyat Fakültesi Mezunu. 1995 Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursu 3. Dönem Mezunu 1997 Konya Selçuk Üniversitesi Din Eğitimi alanında Yüksek Lisans. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursları Müdürü, Vaiz ve Müftü olarak görev yaptı. Muş Korkut, Malatya Pütürge, Afyon Başmakçı, Aydın Kuşadası ilçelerinde Müftü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını www.vehbiaksit.com.tr internet sitesinde yayınlamaktadır. Halen Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Din Eğitimi Bilim Dalında Doktora Öğrencisidir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?