Kuşadası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mevlidi Nebi Konferansı

Kuşadası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mevlidi Nebi Konferansı

Kuşadası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Mevlidi Nebi Kutlandı.

Daha önce’’Kutlu Doğum Haftası’’olarak kutlanan ve Bakanlar Kurulu kararıyla adı ‘’Mevlidi Nebi’’ olarak değiştirilen hafta, Kuşadası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kutlandı.

Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşrif ettiği Hicri Rebiülevvel ayının 12. Günü’nü içine alan Mevlidi Nebi Haftası kutlaması Kuşadası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Kutlama programına Kuşadası İlçe Müftüsü Vehbi Akşit, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, Sahil Sitesi Camii İmam Hatibi Osman Özcan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından programa Sahil Sitesi İmam Hatibi Osman Özcan’ın Kuran-ı Kerim Tilavetiyle devam edildi.

Programda bir selamlama konuşması yapan Okul Müdürü Abdullah Yavuz “Bir Müslüman için dünyaya gelmiş veya gelecek insanların içinde, Peygamberinden daha büyük, daha önemli ve daha sevgili, hiç kimse yoktur ve olmayacaktır. Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa SAV Efendimiz, insanların en yücesidir” diye konuştu.

Kuşadası İlçe Müftüsü Vehbi Akşit,Peygamber Efendimizin doğumundan itibaren hayatından kesitler anlattı ve öğrencilere nasihatlerde bulundu. Vehbi Akşit, “Peygamberimiz aleyhisselatu vesselam efendimize dünya ve ahiretteki saadetimizi borçluyuz. Yüce ve kutlu nizamı bize getiren, öğreten ve uygulayarak gösteren O’dur. İstediği güzel ve olgun kulluğun örneğini, Rabbimiz, bütün kemal ve cemaliyle, bize, O’nunla bildirmiştir” dedi.

Yaklaşık bir saat süren programı katılımcıların büyük bir dikkatle takip ettiği gözlerden kaçmazken,programın kapanışından sonra katılımcılara Okul Aile Birliği tarafından Peygamber Efendimizin ruhuna hediye edilmek üzere lokma ikram edildi.

http://www.kusahaber.com/tr/haber/lisede-mevlidi-nebi-kutlamasi 

YAZAR HAKKINDA

Vehbi Akşit Vehbi Akşit Vehbi Akşit, İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü 1968 Adapazarı doğumlu, 1986 Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunu 1990 Bursa İlahiyat Fakültesi Mezunu. 1995 Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursu 3. Dönem Mezunu 1997 Konya Selçuk Üniversitesi Din Eğitimi alanında Yüksek Lisans. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursları Müdürü, Vaiz ve Müftü olarak görev yaptı. Muş Korkut, Malatya Pütürge, Afyon Başmakçı, Aydın Kuşadası ilçelerinde Müftü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını www.vehbiaksit.com.tr internet sitesinde yayınlamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?