Kuşadası Müftüsü olarak göreve başlama mesajı

Kuşadası Müftüsü olarak göreve başlama mesajı

Kuşadası İlçe Müftüsü Sayın Vehbi AKŞİT’in  Göreve Başlama Mesajı

Çok Değerli Kuşadası’nda Yaşayan Kardeşlerim ve Meslektaşlarım,

07 Kasım  2014 tarihi itibarıyla Kişadası İlçe Müftülüğü’ndeki görevime başlamış bulunuyorum. Öncelikle Cenâb-ı Allah’tan yüce dinimiz, milletimiz ve insanlık için hayırlı hizmetler yapma gayretlerimizde bizleri başarılı kılmasını, ve bizlere yardımını esirgememesini niyaz ediyorum.

Anayasamızın 136. maddesinde belirtildiği üzere Diyanet İşleri Başkanlığımız, genel idare içinde yer alan bir kamu kurumu olup, “…… bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak ve milletçe dayanışmayı ve bütünleşmeyi amaç edinerek özel kanununda gösterilen görevleri yerine getirmekle yükümlüdür. İlgili kanunda da bu görevler, “İslâm Dininin inanç, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, Din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek” şeklinde belirlenmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı yurtiçinde il ve ilçe müftülükleri olarak teşkilatlanmış bulunmaktadır. Başkanlığımız gerek merkez, gerekse taşra teşkilatlarındaki kadrolarıyla, yasal görev tanımına uygun olarak ve yukarıda zikredilen prensipler doğrultusunda işlevini başarı ile yerine getirmektedir.

Kuşadası İlçe Müftülüğümüz de bu işlevini geçmişte başarı ile devam ettirdiği gibi şimdi de devam ettirmektedir. Kutsal din hizmeti bayrağını aldığımız noktadan, insan sevgisi, üstün hizmet anlayışı, görev aşkı ve sorumluluk bilinci ile daha ileri bir düzeye ulaştıracağımıza gönülden inanıyorum. Bizden önce, bu güne kadar bu görevini asil veya vekil olarak yerine getiren tüm meslektaşlarıma bu görevlerde bulunan hocalarımıza minnet ve şükranlarımı sunuyor, kendilerine teşekkürü bir borç biliyor, ebediyete irtihal edenlere Cenabı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. İmkân çerçevesinde kıymetli personelimle, çok değerli Kuşadası halkının desteğiyle birlikte pek çok ve güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. İnsanlarımızın desteklerini ve hayır dualarını her zaman bekliyorum. İnsanlarımıza hizmetin, Hakka hizmet olduğu bilinciyle, herkese, her zaman gönlümün de kapımın da açık olacağını belirtmek istiyorum.

Kuşadası’nda yaşayan kardeşlerimi en kalbi duygularımla selamlıyor, personelime hizmetlerinde başarılar diliyorum.

07.11.2014

Vehbi AKŞİT
Kuşadası İlçe Müftüsü

YAZAR HAKKINDA

Vehbi Akşit Vehbi Akşit Vehbi Akşit, İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü 1968 Adapazarı doğumlu, 1986 Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunu 1990 Bursa İlahiyat Fakültesi Mezunu. 1995 Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursu 3. Dönem Mezunu 1997 Konya Selçuk Üniversitesi Din Eğitimi alanında Yüksek Lisans. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursları Müdürü, Vaiz ve Müftü olarak görev yaptı. Muş Korkut, Malatya Pütürge, Afyon Başmakçı, Aydın Kuşadası ilçelerinde Müftü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını www.vehbiaksit.com.tr internet sitesinde yayınlamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?