Kuşadası’na Müftü Olmak

0
30
Vehbi Akşit Kuşadası Müftüsü

Muş-Kortut, Malatya-Pütürge ve Afyonkarahiser Başmakçı İlçe Müftülüğü görevinden sonra yeni bir görev bizi bekliyor.

Allah nasip ederse, 7 Kasım 2014 Cuma günü Kuşadası İlçe Müftüsü olarak görevime başlıyorum.

Başmakçı İlçe Müftüsü iken, ilçemizde bir marketin açılışında dua yapmıştım. O marketin sahibinin Kuşadası’nda bir oteli vardı. Bu tanışma vesilesi ile tatilde Kuşadası’ndaki otelinde ağırlamayı arzu etmişti. Bizler de eşim ile birlikte 2001 yılında Kuşadası’na tatile gittik ve üç gün Kuşadası’nda kaldık.

2001 yılında yaptığımız tatil esnasında Kuşadası İlçe Müftülüğünü de ziyaret etmiştim. O gün şöyle demiştim. “Bize böyle yerde görev yapmak nasip olur mu?” diye içimden geçmişti.

Demek ki her şeyin bir zamanı var.

İşte o zaman bu zaman.

Kuşadası’na tayin olduktan sonra mehil müddeti içinde bir ziyarette bulundum. 95 bin tabela nufusu olan Kuşadası çok büyümüş, gelişmiş ve güzelleşmiş.

53 kadrosu 40 çalışan personeli ile, ilçe merkezinde 13, beldelerde 7, eskiden köy olan şimdi mahalle olan 6 yerde camimiz var. 26 cami faal, iki cami inşaat halinde, ikisinin de protokolleri yapılmış inşa edilecek.

Yani hizmet bizi bekliyor.

Din Görevlisi kardeşlerimle, daire personeli ve cemaatimizle el ele vererek güzel işler başarmak için Kuşadası’na gidiyorum.

Şimdiye kadar emeği geçen tüm ilçe müftülerine, daire personeline, kuran kursu öğreticilerine, emekli olan muhterem büyüklerime, taş üstüne taş koyan herkese teşekkürü bir borç biliyorum.

Yeni görevimde Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah…

Selam ve dua ile…. 

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi adresini giriniz