La Louviere Yavuz Sultan Selim Camii Yaz Kur’an Kursu

La Louviere Yavuz Sultan Selim Camii Yaz Kur’an Kursu

Yurt dışında yaşayanlar bilir. Bir Cami İmamı o bölgenin en önemli kişilerindendir. 

Camide namaz kıldıran imam, kürsüde toplumu din konusunda aydınlatan vaiz, derdi olanı dinleyen psikolog, danışman, sosyolog, öğrencilere Kur’an dersi veren Kur’an Kursu öğreticisi, eğer elinden iş geliyorsa, bilgisayardan anlıyorsa derneğin yazışmalarını yapan bir katip olarak görev yapar. 

Ama benim 5 yıl boyunca görev yaptığım Belçika’nın La Louviere Yavuz Sultan Selim Camiinde besmele öğrettiğim, Kur’an’a geçen öğrencilerim, abdest almayı, namaz kılmayı öğrettiğim öğrenciler var ya. En büyük tesellim, en büyük sevinç kaynağım onlardır. 

 

YAZAR HAKKINDA

Vehbi Akşit Vehbi Akşit Vehbi Akşit, İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü 1968 Adapazarı doğumlu, 1986 Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunu 1990 Bursa İlahiyat Fakültesi Mezunu. 1995 Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursu 3. Dönem Mezunu 1997 Konya Selçuk Üniversitesi Din Eğitimi alanında Yüksek Lisans. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursları Müdürü, Vaiz ve Müftü olarak görev yaptı. Muş Korkut, Malatya Pütürge, Afyon Başmakçı, Aydın Kuşadası ilçelerinde Müftü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını www.vehbiaksit.com.tr internet sitesinde yayınlamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?