Bilgi

Polis Teşkilatının 172. Yıldönümü vesilesi ile yaptığım dua

Polis Teşkilatının 172. Yıldönümü vesilesi ile yaptığım dua

Euzü besmele, hamdele salvele Ya İlahel Âlemin! Ey sadece küçük bir kısmını görebildiğimiz şu koca kâinatı yoktan var eden, her şeyi emrimize yar eden, bizlere türlü türlü nimetler sunan Yüce Rabbimiz! Bu nimetler içerisinde en önemlisi olan iman nimetini bizlere tattıran, inancımızı özgürce yaşayabileceğimiz, şu gök kubbe altında huzur içerisinde nefes aldığımız cennet vatanı bizlere […]

Euzü besmele, hamdele salvele

Ya İlahel Âlemin!

Ey sadece küçük bir kısmını görebildiğimiz şu koca kâinatı yoktan var eden, her şeyi emrimize yar eden, bizlere türlü türlü nimetler sunan Yüce Rabbimiz!

Bu nimetler içerisinde en önemlisi olan iman nimetini bizlere tattıran, inancımızı özgürce yaşayabileceğimiz, şu gök kubbe altında huzur içerisinde nefes aldığımız cennet vatanı bizlere bahşeden Ulu Allah’ım!

Verdiğin tüm bu nimetlerin kıymetini bilen kullarından eyle bizleri, bu değerlerin farkında olan ve bu uğurda mücadele veren güçlü, kararlı, iradeli, gönlü vatan millet aşkı ile dolu, kalbinde Allah sevgisi ve Allah korkusu olan salih kulların ile bizleri dünyada da ahirette de beraber eyle Allah’ım!

Ellerimizi açtık, boynumuzu büktük, yalnız sana ibadet ediyor ve yalnız Sen’den yardım diliyoruz. Yapacağımız dualarımızı kabul eyle Allah’ım!

Görünür görünmez kazalardan, takat yetmez, akla hayale gelmez belalardan memleketimizi, milletimizi ve bütün İslam âlemini lütfunla esirge ve muhafaza eyle Ya Rabbi!

Polis Teşkilatımızın 172. Kuruluş yıldönümü vesilesi ile bugün Kaleiçi Camiinde okuduğumuz Kur’an-ı Kerim’i (Yasin-i Şerif’i) dergâhı izzetinde kabul eyle.

Alllahım! Okumuş olduğumuz Kur’an-ı Kerim’i öncelikle Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)’in mübarek ruhlarına hediye eyledik vasıl eyle.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır

Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır

diyerek, canını vatanından aziz bilen, bayrakları bayrak yapan tüm şehitlerimizin ruhlarını şâd eyle. Makamlarını cennet eyle.

Gazilerimize ve yaralı olan kardeşlerimize merhamet eyle, acil şifalar nasip eyle.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhlarına hediye eyledik vasıl eyle.

Her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış cennet vatanımızı karıştırmak isteyen dâhili ve harici güçleri helak eyle.

Allahım! Devletimize ve milletimize yardım eyle. Devletimizi ve milletimizi her türlü kötülüklerden muhafaza eyle. Şu anda duamıza âmin diyen kardeşlerimizin geçmişlerine rahmet eyle.

Allah’ım! Gencecik bedenlerini vatanlarına siper eden, canlarını din-ü devlet, mülk-ü millet uğrunda feda eden, istiklal ve istikbalimiz uğrunda ruhunu sana armağan eden şehitlerimizin hüznü ile sana yalvarıyoruz. Ellerimizi boş çevirme Allah’ım. Vatan için, millet için, barış için, huzur için, din için, mukaddesat için, hürriyetimiz ve geleceğimiz için can veren bütün şehitlerimizi rahmetinle kucakla Allah’ım.

Yüce kitabında ‘şehitlere ölüler demeyin’ buyuruyorsun Allah’ım, şehitlerimizi peygamberlerle, şehitlerle, salihlerle birlikte haşr-ü cem eyle. Şehitlerimizi Bedir ve Uhud şehitleriyle, Çanakkale, Malazgirt, Sakarya şehitleriyle birlikte cennette buluştur Allah’ım!

Peygamber Efendimiz, ‘şehitlik makamı peygamberlikten sonraki en büyük makamdır’ buyuruyor. Şehitlerimizi o yüce makamlara eriştir Allah’ım. Birliğimize, dirliğimize göz dikenlere, izzetimize, şerefimize kurşun sıkanlara fırsat verme Allah’ım. Umudumuzu ve huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat verme.

Dinimizin, milletimizin bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici fitnelerden fesatlardan milletimizi memleketimizi halas eyle Allah’ım.

Batısıyla Doğusuyla, Kuzeyiyle, Güneyiyle, dilleri, ırkları, renkleri ne olursa olsun; bütün mazlumların, mağdurların umut bağladığı cennet vatanımızı her türlü sıkıntıdan, kederden bertaraf eyle Allah’ım!

İstiklal ve istikbalimiz uğrunda can veren şehitlerimizi senin engin rahmetine tevdi ediyoruz, rahmetinle muamele eyle Allah’ım! Annelerine babalarına, eş ve çocuklarına, kardeşlerine ve bütün milletimize sabrı cemil ihsan eyle Allah’ım. Gazilerimize acil şifalar lütfü ihsan eyle Allah’ım!

Bizi sana ve sevgine layık eyle. Bizleri affolunanlar zümresine ilhak eyle. Sana açılan ellerimizi, sevginle dolan gönüllerimizi, rahmet ve inayetini gözleyen yüreklerimizi boş çevirme Allah’ım!

Allah’ım! Bize dünyada ve ahirette iyilik ve güzellikler ihsan eyle. Bizi iyilerle ve iyilerden eyle. Bizi cennet ve cemalinle müşerref eyle Allah’ım! Senin vaadin haktır ve senin her şeye gücün yeter.

Son nefeste buyrun  “Eşhedü en la ilahe illallah.,,, diyerek, imanla bu dünyadan öbür aleme, ahirete göç edebilmeyi nasip eyle .

Âmin. Amin. Ve selamün alelmurselin velhamdulillahi Rabbil alemine el – Fatiha….

YAZAR HAKKINDA

Vehbi Akşit Vehbi Akşit Vehbi Akşit, İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü 1968 Adapazarı doğumlu, 1986 Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunu 1990 Bursa İlahiyat Fakültesi Mezunu. 1995 Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursu 3. Dönem Mezunu 1997 Konya Selçuk Üniversitesi Din Eğitimi alanında Yüksek Lisans. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursları Müdürü, Vaiz ve Müftü olarak görev yaptı. Muş Korkut, Malatya Pütürge, Afyon Başmakçı, Aydın Kuşadası ilçelerinde Müftü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını www.vehbiaksit.com.tr internet sitesinde yayınlamaktadır. Halen Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Din Eğitimi Bilim Dalında Doktora Öğrencisidir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?