Şafak saymak…

Şafak saymak…

14 Ekim 2009 tarihinde bir senelik bekleyişten sonra Kocaeli’den Belçika’ya gelmiştim.

Daha dün gibi… Günler, haftalar, aylar ve seneler geçti…

Artık bugünlerde dönüş telaşı hazırlıkları başladı.

1988 yılında İmam Hatip olarak görevime başlarken hissettiklerimi, yaşadıklarımı bir nostalji olarak Belçika’da La Louviere’de yaşadım. Yaşatanlara, yardımcı olanlara, yol gösterenlere sonsuz teşekkürler ediyorum.

Toplumu din konusunda aydınlatmak görevi verilmişti bizlere ve de bu görevi yurt dışında hakkıyla yapmamız, canla başla, fedakarca bu işi severek yapmamız istenmişti.

5 yıl boyunca kapımıza gelen, bir derdi olan herkesle ilgilenmeyi, hocam bir şey soracağım müsaitseniz diyen kardeşlerimi, internetten, facebooktan, bütün iletişim kanallarından bana ulaşan kardeşlerime yardımcı olabildi isem ne mutlu…

En mutlu olduğum zamanlar, elif be öğrettiğim o körpecik yeni neslin “Kur’an’a geçtin, aferin” dediğimde yüzünde hissettiğim gülümseme ve rahatlamanın olduğu o vakitlerdir.

Benden önce görev yapan Bilal Süleyman Hocam’dan Allah razı olsun. Herkese Kur’an okumayı öğretmiş. Ben de çocuklara öğretmeye çalıştım. Yetişkinlerden istekli olanlara da zaman kavramı gözetmeksizin öğretmeye, hataları varsa düzeltmeye çalıştım.

Hocam bir ihtiyacınız var mı diyerek yemek pişirip getiren annelerimize, ablalarımıza çok teşekkür ediyorum.

Çevremizi tanımak için vaktini ayırıp bizi gezdiren cemaatimizden Allah razı olsun diyorum.

Ben şimdi şafak sayıyorum. Askerlik yapmayan bilmez. Son zamanlar geldiğinde eskiden 67 idi şimdi 81 vilayetimiz oldu. 81 den geriye doğru vilayetlerimizi saymak adet idi.

Evet şimdi şafak sayıyorum. 15 Ekim 2014 sabahı doğan yeni güneş Belçika’daki gördüğüm en son güneş ve en son şafak olacak.

Bu görev yaptığım 5 yıllık süre içinde, yurtdışı görevine aynı tarihlerde başladığımız arkadaşlarımız var. Herkes Türkiye’nin değişik yerlerine giderek hizmete kaldığı yerden devam edecek. Geride kalan arkadaşlarımızdan, cemaatimizden, herkesten Allah razı olsun. Dernek Yönetimine seçilen ve görev yapan tüm yöneticilere katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

5 yıllık görevim esnasında her türlü desteğini bize sunan Belçika Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Prof.Dr. Halife Keskin Hocama da ayrıca teşekkür ediyorum. 

Herkesten haklarını helal etmelerini istiyorum.

Türkiye’deki görev yerim olan Kocaeli İl Müftülüğü Vaizliğine döndükten sonra, 2014 yılı Müftü atamalarında Aydın İli Kuşadası İlçe Müftülüğüne İlçe Mütfüsü olarak atanmış bulunuyorum.

Türkiyemizin güzide turistik yerlerinden biri olan Kuşadası gibi bir ilçede görev yapacak olmaktan dolayı mutluyum. Ve bizi bu göreve layık gören Başkanlığımız yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum.

Eğer birgün yolunuz Kuşadası’na düşerse, mutlaka bekler, misafir etmekten büyük onur ve gurur duyarım.

Şahsım ve ailem adına hepinize Cenab-ı Haktan sıhhat ve selamet diliyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Not: La Louviere Derneğimizin adıma düzenlediği Veda ve Vefa programına hepiniz davetlisiniz.

11 Ekim 2014 Cumartesi günü düzenlenecek olan bu programda hepinizi görmeyi ve helalleşmeyi arzu ediyorum.  

Yeni görevim:  

Vehbi AKŞİT

Aydın Kuşadası İlçe Müftüsü 

Türkiye Cep Telefonum: 0532 156 1576

www.vehbiaksit.com.tr

vehbiaksit@gmail.com

YAZAR HAKKINDA

Vehbi Akşit Vehbi Akşit Vehbi Akşit, İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü 1968 Adapazarı doğumlu, 1986 Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunu 1990 Bursa İlahiyat Fakültesi Mezunu. 1995 Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursu 3. Dönem Mezunu 1997 Konya Selçuk Üniversitesi Din Eğitimi alanında Yüksek Lisans. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursları Müdürü, Vaiz ve Müftü olarak görev yaptı. Muş Korkut, Malatya Pütürge, Afyon Başmakçı, Aydın Kuşadası ilçelerinde Müftü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını www.vehbiaksit.com.tr internet sitesinde yayınlamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?