Tuvalete lamba takılması

Tuvalete lamba takılması

Balabancık köyünde İmam-Hatip olarak görev yaptığımda oturduğum evin içinde tuvalet yoktu. Hemen evin yanına tuvalet yapmışlardı. Gündüzleyin ışık sorunu yoktu. Ancak geceleyin mutlak ışık gerekiyordu. 

Ben de bir uzatma kablosu ile ucuna ambul bağlayarak fişini eve taktım. Tuvalete girerken de ışığı açacak bir mandal koydum. Yani normalde, tuvalete giderken fiş takılı olduğu için tuvaletin yanındaki mandalı açıyor ve ışık yandığı için aydınlık oluyordu. 

Beni ziyarete gelen köyün gençlerinden biri, bir süre sonra tuvalete gidecem eve dedi. Hemen karşı komşumuzdu. Ben de burada var, dışarıya çık. Mandalı yak, tuvaletini yap, gel dedim. 

Tuvalette normal olarak bulunan bu ampülün ışık vermesini hayretle karşılayan genç, hocam bundan bize de yapar mısın dedi. 

Ben de niye lazım dedim. Bizim tuvalette lamba yok  dedi. Ben de nasıl olmaz, Sizin evin içinde değil mi? diye sordum. 

Ama hayret, doğruydu. Karanlıkta tuvalete gidiyorlardı. Görmemişlerdi böyle bir şeyi. 

Ölçüyü alıp, onlara da bir lamba yaptım. Bana çok dua ettiler.

YAZAR HAKKINDA

Vehbi Akşit Vehbi Akşit Vehbi Akşit, İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü 1968 Adapazarı doğumlu, 1986 Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunu 1990 Bursa İlahiyat Fakültesi Mezunu. 1995 Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursu 3. Dönem Mezunu 1997 Konya Selçuk Üniversitesi Din Eğitimi alanında Yüksek Lisans. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursları Müdürü, Vaiz ve Müftü olarak görev yaptı. Muş Korkut, Malatya Pütürge, Afyon Başmakçı, Aydın Kuşadası ilçelerinde Müftü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını www.vehbiaksit.com.tr internet sitesinde yayınlamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?