Velem yekün lehü küfüven ahad

Velem yekün lehü küfüven ahad

VE LEM YEKÜN LEHÜ KÜFÜVEN AHAD

Kütahya Müftülüğü’nde Kur’an Kursları Müdürü iken, bir vatandaş bir cami imamını şikayet etmek için gelir. O sırada İl Müftümüz yerinde yoktur ve sekreterlikten bana yönlendirirler.

Ben de gelen misafiri ayakta karşıladım. Bana dedi ki: 
– Hocam yanınızda Kur’an-ı Kerim var mı? Ben de:
– Elbette var, dedim.

Kur’an-ı Kerim’i açtı ve ihlas suresini gösterdi. 
– Hocam dedi, bizim cami hocası Kulfü’yü yanlış okuyor dedi. Ben de nasıl okuyor dedim.

– Hoca bakın dedi burada Ve lem yekün lehü küfüven ahad yazıyor. Bizim hoca, burayı Ve lem yeküllehü küfüven ahad şeklinde okuyor dedi. 

Ben de: 
– Sen tecvid diye bir şey var duydun mu? diye sordum.  O da:
– Hayır, dedi.
– Bak dedim, Hocanız doğru okuyor. Burada bir tecvid kuralı var. Bir daha başka bir yerde hoca yanlış okuyor diyerek hata yapma dedim. 
Gelen adam, bu sefer teşekkür ederek ayrıldı. 

İSHAK DANIŞ – İHLAK SURESİ

YAZAR HAKKINDA

Vehbi Akşit Vehbi Akşit Vehbi Akşit, İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü 1968 Adapazarı doğumlu, 1986 Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunu 1990 Bursa İlahiyat Fakültesi Mezunu. 1995 Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursu 3. Dönem Mezunu 1997 Konya Selçuk Üniversitesi Din Eğitimi alanında Yüksek Lisans. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursları Müdürü, Vaiz ve Müftü olarak görev yaptı. Muş Korkut, Malatya Pütürge, Afyon Başmakçı, Aydın Kuşadası ilçelerinde Müftü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını www.vehbiaksit.com.tr internet sitesinde yayınlamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?