Bilgi

Merve Altun 4-6 Yaş Kuran Kursu Açılış Konuşması

Merve Altun 4-6 Yaş Kuran Kursu Açılış Konuşması

Merve Altun 4-6 Yaş Kuran Kursu Açılış Konuşması-Vehbi AKŞİT İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü

MERVE ALTUN 4-6 YAŞ KURAN KURSU AÇILIŞ KONUŞMASI

VEHBİ AKŞİT ÇEKMEKÖY MÜFTÜSÜ 23.12. 2022 CUMA

Sayın İl Müftüm

Sayın Kaymakamım

Sayın Belediye Başkanım,

İl Müftü Yardımcılarım,

İlçe Müftülerim,

Daire Amirlerim,

Siyasi Partilerimizin İlçe Başkanları ve temsilcileri,

Kıymetli Veliler, Değerli Misafirler, Cami cemaatimiz

Sevgili Öğrenciler, Basınımızın değerli mensupları,

Mü’minlerin bayramı olan Cuma gününüz mübarek olsun. Mübarek Cuma gününde, Merve Altun 4-6 yaş Kuran kursumuzun açılışı için düzenlenen programa hoş geldiniz diyor, hepinize saygılarımı sunuyor ve muhabbetle selamlıyorum.

Bizleri yoktan var eden, her şeyi emrimize veren Yüce Rabbimize hamdü senalar; O’nun Sevgili Peygamberi Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)’e salat ve selamlar olsun.

Toplumu din konusunda aydınlatmak gibi ulvi bir görevi olan Diyanet İşleri Başkanlığımız yaygın din eğitimi alanında da güzel hizmetler yapmaktadır.

Bu hizmetlerin en önde olanı ve gözde olanı, 4-6 yaş Kuran kurslarıdır.

Allah’ın bizlere birer emaneti olan çocuklarımızın bismillah demeyi öğrenmesi, değerler eğitimi noktasında bilgilendirilmesi, Kur’an-ı Kerim’i oyunla, oyuncakla severek öğrenmesi için gayret gösteriyoruz. Yemeğe başlamadan önce ellerin yıkanması gerektiği, yemeğe besmele ile başlanması, sonunda elhamdülillah demesini öğrenen, yemek duası yapan çocuklar, arkadaşlarıyla paylaşmayı, birlikte oynamayı da öğreniyorlar.

Bu konuda öğrenci velilerimizin talepleri doğrultusunda, İlçe Müftülüğümüzün ve hayırsever kardeşlerimizin destekleriyle, Çekmeköy İlçemizde 14 adet, 4-6 yaş Kuran kursu 34 sınıf ve 476 öğrenci ile hizmete devam etmektedir.

Çekmeköy ilçemizde 14 adet 4-6 yaş Kur’an kursu yetmez dedik. Başka Çekmeköy Kaymakamı Resul ÇELİK Bey’in önderliğinde, Çekmeköy Belediye Başkanımız Ahmet POYRAZ’ın destekleriyle, 15-20 adet daha 4-6 yaş Kur’an kursu açılması için çalışmalara başladık. Bu gayretleri için Başta Kaymakamımız Resul Çelik Bey’e ve Belediye Başkanımız Ahmet Poyraz Bey’e şükranlarımı arz ediyorum.

Bugün burada, Erdoğan ALTUN Bey’in maddi katkılarıyla, merhum kızı Merve ALTUN 4-6 Yaş Kuran kursunun açılışı için toplanmış bulunuyoruz. Erdoğan ALTUUN Bey’in bu kursun açılmasında büyük emekleri var. Merve ALTUN 4-6 Yaş Kur’an kursumuzda üç sınıfta toplam 36 öğrenci eğitim görmektedir.

Rabbim Erdoğan ALTUN Bey’in bu hayrını kabul etsin. Kursa adı verilen Merve ALTUN Kızımıza da rahmetiyle muamele eylesin. Ayrıca Halit bin Velid Camii Derneği Başkanı Mehmet KONUKÇU büyüğümüze, Murat KONUKÇU hocamıza kursun burada açılması için gösterdiği çabalar ve katkılar için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Çekmeköy Müftülüğümüzü tercih eden öğrenci velilerine de ayrıca teşekkürü bir borç biliyorum.

Haftanın son gününde, bu güzel faaliyetimizi görmek, açılışımızda bulunmak için bir araya geldik. Hepinize bu davetimize icabet ettiğiniz için başta Kaymakamımız Resul Çelik ve Belediye Başkanımız Ahmet Poyraz’a ve kıymetli haziruna teşekkür ediyorum.

Ayrıca yoğun mesaisi içinde Çekmeköy İlçemize gelerek, açılışımıza teşrifleriyle onurlandıran İl Müftümüz Sayın Prof. Dr. Safi ARPAGUÇ Hocama da şükranlarımı arz ediyor, kendilerine hoş geldiniz diyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum.

Merve Altun 4-6 Yaş Kuran Kursu Açılış Konuşması vehbi AKŞİT

Vehbi Akşit Çekmeköy Müftüsü

YAZAR HAKKINDA

Vehbi Akşit Vehbi Akşit Vehbi Akşit, İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü 1968 Adapazarı doğumlu, 1986 Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunu 1990 Bursa İlahiyat Fakültesi Mezunu. 1995 Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursu 3. Dönem Mezunu 1997 Konya Selçuk Üniversitesi Din Eğitimi alanında Yüksek Lisans. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursları Müdürü, Vaiz ve Müftü olarak görev yaptı. Muş Korkut, Malatya Pütürge, Afyon Başmakçı, Aydın Kuşadası ilçelerinde Müftü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını www.vehbiaksit.com.tr internet sitesinde yayınlamaktadır. Halen Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Din Eğitimi Bilim Dalında Doktora Öğrencisidir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?